Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sağlıklı Yaşam

Bir İşletme İçin Hangi Web Sitesi Mimarını Seçmeli – Örneklerle Ayrıntılı Kılavuz

Bir web sitesi, işletmelerin daha geniş bir kitleye ulaşmasına, güven oluşturmasına, olası satışlar oluşturmasına ve mal ve hizmetlerini sergilemek için bir platform görevi görmesine yardımcı olur. Bir araştırmaya göre, tüketicilerin yaklaşık %75’i bir işletmenin güvenilirliğini web sitesi tasarımına göre değerlendiriyor. Basit bir ifadeyle, iyi tasarlanmış bir web sitesi, bir işletmenin başarısını önemli ölçüde etkileyebilir.

Yine de, bazı işletmeler profesyonel bir web tasarımcısı tutmayı göze alamazlar veya gerekli becerilere sahip değildirler. Bir işletme için web sitesi oluşturucunun kullanışlı olduğu yer burasıdır. Web sitesi oluşturucular, işletmelerin bilgisayar kodunu veya teknik becerileri bilmeye gerek duymadan kendi web sitelerini yapmalarına ve bakımlarını yapmalarına yardımcı olan, internetteki araçlardır. Farenizle nesneleri hareket ettirmenizi sağlayarak ve aralarından seçim yapabileceğiniz hazır tasarımlar sunarak kolayca bir web sitesi oluşturmanızı sağlarlar. Web sitesi oluşturucularla, küçük işletmeler bile daha büyük şirketlerle rekabet edebilecek profesyonel görünümlü web sitelerine sahip olabilir.

Bu makale, bir işletme için en iyi web sitesi oluşturucuyu seçme konusunda bilgiler sağlayacaktır. Kullanım kolaylığı, tasarım şablonları, mobil optimizasyon, SEO yetenekleri ve entegrasyonlar gibi işletmelerin göz önünde bulundurması gereken temel özellikleri tartışacağız. Ayrıca, popüler web sitesi oluşturucuların maliyetlerini karşılaştıracağız ve web sitelerini oluşturmak için web sitesi oluşturucuları başarıyla kullanmış olan işletmelerin vaka incelemelerini sağlayacağız. Öyleyse başlayalım.

İş İhtiyaçlarını Anlamak

Bir web sitesi oluşturucu seçmek için işletmenizin neye ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Farklı işletme türleri, web siteleriyle ilgili farklı amaçlara ve gereksinimlere sahip olabilir. Örneğin, çevrimiçi satış yapan bir işletme, müşterilerin bir şeyler satın almasına ve güvenli bir şekilde ödeme yapmasına olanak tanıyan özelliklere sahip bir web sitesi oluşturmak için bir araca ihtiyaç duyabilir. Öte yandan, hizmet tabanlı bir işletme, iletişim formları ve harekete geçirici mesaj düğmeleri gibi potansiyel müşteri yaratma özelliklerine öncelik verebilir.

Farklı işletme türlerinin de farklı web sitesi gereksinimleri vardır. Küçük bir şirketin yalnızca basit bilgiler ve iletişim bilgileri içeren basit bir web sitesine ihtiyacı olabilir. Buna karşılık, büyük bir şirketin birçok sayfası, özel özellikleri ve diğer yazılımlarla bağlantıları olan karmaşık bir web sitesine ihtiyacı olacaktır. Ek olarak, farklı sektörlerdeki işletmelerin belirli gereksinimleri olabilir. Örneğin, bir restoranın müşterilerin çevrimiçi rezervasyon yapmasına yardımcı olan ve menüleri gösteren bir web sitesi oluşturucuya ihtiyacı vardır. Bu arada, bir sağlık hizmeti işletmesinin HIPAA kurallarına uyan bir web sitesi oluşturucusuna ihtiyacı vardır.

Web Sitesi Kurucusunun Seçimini Etkileyebilecek İş İhtiyaçlarına Örnekler

 1. E-ticaret: Çevrimiçi ürün satan bir işletme, ürün listeleri, alışveriş sepeti işlevi ve güvenli ödeme seçenekleri gibi özelliklere sahip bir web sitesi oluşturucuya ihtiyaç duyar.
 2. Olası satış yaratma: Potansiyel müşteri oluşturmaya dayanan hizmet tabanlı bir işletme, iletişim formları, harekete geçirici mesaj düğmeleri ve açılış sayfası şablonları gibi özelliklere sahip bir web sitesi oluşturucu gerektirir.
 3. Çevrimiçi rezervasyon: Randevu veya rezervasyon sağlayan bir işletme, rezervasyon takvimi ve popüler rezervasyon platformlarıyla entegrasyon gibi özelliklere sahip bir web sitesi kurucusuna ihtiyaç duyar.

Bir Web Sitesi Oluşturucuda Dikkate Alınması Gereken Özellikler

Bir işletme için web sitesi oluşturucu seçmek bunaltıcı olabilir, ancak en iyi seçimi yapmak için temel özellikleri aramalısınız:

Kullanım kolaylığı

MotoCMS ve Squarespace, kullanım kolaylığı açısından öne çıkan web sitesi oluşturucularına mükemmel örneklerdir.

Tasarım Şablonları

Bir web sitesi oluşturucu, görsel olarak çekici ve özelleştirilebilir çeşitli tasarım şablonları sunmalıdır. Bu, şirketlerin markalarıyla eşleşen ve profesyonel görünen iyi bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olur. Weebly ve Shopify, çok çeşitli tasarım şablonlarına sahip mükemmel web sitesi örnekleridir.

Mobil Optimizasyon

Birçok kişi web sitelerine bakmak için telefonlarını kullandığından, seçtiğiniz bir işletme için web sitesi oluşturucunun web sitenizin cep telefonlarında iyi görünmesini sağlayabileceğinden emin olun. Web sitesi duyarlı olmalı ve herhangi bir cihazın ekran boyutuna uyacak şekilde ayarlanmalıdır. MotoCMS ve Jimdo, mobil optimizasyon sunan web sitesi oluşturucularına örnektir.

SEO Yetenekleri

Bir işletme için bir web sitesi oluşturucu, web sitenizin Google gibi arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olan yerleşik SEO araçlarına sahip olmalıdır. Meta etiketleri, alt etiketleri ve site haritaları gibi özellikleri içerir. Squarespace, MotoCMS ve Shopify, mükemmel SEO yetenekleri sunan web sitesi oluşturucularına örnektir.

Entegrasyonlar

Bir web sitesi oluşturucu, iş akışınızı kolaylaştırmaya yardımcı olmak için diğer iş araçları ve yazılımlarıyla entegrasyonlar sunmalıdır. Ödeme almak, e-posta göndermek ve sosyal medyayı kullanmak için araçlarla bağlantı kurmak anlamına gelir. Shopify ve Wix, çok çeşitli entegrasyonlar sunan web sitesi oluşturucularıdır.

İşletmeler, bu temel özellikleri göz önünde bulundurarak ihtiyaçları ve hedefleri ile uyumlu bir web sitesi oluşturucu seçebilirler. Bazı web sitesi oluşturucularının bazı özelliklerde üstün olabileceğini, bazılarının ise farklı alanlarda mükemmel olabileceğini not etmek önemlidir. Bu nedenle, iş ihtiyaçlarınızı değerlendirmek ve bu ihtiyaçları karşılayan bir web sitesi oluşturucu seçmek çok önemlidir.

Maliyet karşılaştırması

Web sitesi oluşturucuları, hizmetleri için farklı fiyatlar belirler. Bazı popüler fiyatlandırma modelleri arasında aylık abonelikler, yıllık abonelikler ve tek seferlik ücretler bulunur.

 • Weebly ücretsiz bir seçeneğe ve ödemeniz gereken bazı seçeneklere sahiptir. Fiyatlar her ay 6 $ ile 26 $ arasında değişmektedir.
 • MotoCMS, yıllık olarak faturalandırılan ayda 9,9 ABD doları sunar.
 • Squarespace’in her ay veya her yıl için ödeyebileceğiniz farklı planları vardır (ayda 12 ila 40 ABD Doları arasında).
 • Wix – ayda 14 dolardan 39 dolara.
 • Shopify, 29 ABD Doları ile 299 ABD Doları arasında değişen aylık abonelikler sunar.

Web sitesi oluşturucuların maliyeti, iş gereksinimlerine ve gereken özelliklere göre değişebilir. Bazı işletmelerin çevrimiçi satış yapmak için alışveriş sepeti ve güvenli ödeme seçenekleri gibi özellikler için fazladan ödeme yapması gerekir. Öte yandan, temel bilgi web sitelerine ihtiyaç duyan şirketler, web sitesi oluşturucuları için daha az ödeme yapabilir.

Web sitesi oluşturucularının maliyeti önemli bir husus olsa da, her birinin sunduğu değeri dikkate almak da önemlidir. Bazı web sitesi kurucuları, daha yüksek bir maliyete rağmen daha yüksek bir değer sunabilir. Shopify, diğer web sitesi oluşturucularından daha pahalıdır, ancak işletmeler için çok daha fazlasını yapabilir. Çevrimiçi mağaza çalıştırmayı kolaylaştıran yararlı özelliklere sahiptir. Öte yandan, MotoCMS daha uygun fiyatlı olabilir. Yine de, işletmelerin profesyonel web siteleri oluşturmasına yardımcı olmak için sezgisel bir arayüz ve çok çeşitli tasarım şablonları sunar.

Sonuç olarak, işletmeler bir web sitesi oluşturucu seçerken kullanılan fiyatlandırma modelini, gereken özellikleri ve her web sitesi oluşturucunun sunduğu değeri göz önünde bulundurmalıdır. Şirketler, gereksinimlerine uyan ve çok fazla para harcamadan hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir web sitesi oluşturucu seçebilir.

Durum çalışmaları

Weebly

Indiana merkezli bir evcil hayvan atığı temizleme şirketi olan Doggie Doo Not!, hizmetleri, fiyatları ve iletişim bilgileri hakkında bilgi sağlayan bir web sitesi oluşturmak için Weebly’yi kullandı. Web sitesinde ayrıca, müşterilerin hizmet randevularını doğrudan web sitesi aracılığıyla planlamalarına olanak tanıyan bir çevrimiçi rezervasyon özelliği de bulunmaktadır. Yeni web sitesinin bir sonucu olarak, Doggie Doo Not! hizmetleri hakkında soru soran ve bunları çevrimiçi olarak rezerve eden daha fazla insan var. Daha fazla para kazanmalarını sağladı.

MotoCMS

Web sitesini oluşturmak için MotoCMS kullanan bir işletmeye başka bir örnek, Avustralya merkezli bir fotoğraf kabini kiralama şirketi olan Snappy Photobooths’tur. Snappy Photobooths, fotoğraf kabini kiralama hizmetlerini sergileyen ve çeşitli fiyatlandırma seçenekleri sunan bir web sitesi oluşturmak için MotoCMS’yi kullandı. Web sitesi, insanların bir şey sormak veya müşteri olmak istediklerinde şirkete mesaj gönderebilecekleri bir alana sahiptir. Yeni web sitesinin bir sonucu olarak Snappy Photobooths, çevrimiçi rezervasyonlarda artış gördü ve bu da gelirde artışa yol açtı.

GoDaddy

Toronto merkezli bir fırın olan Sweet Flour Bake Shop, web sitesini oluşturmak için GoDaddy’yi kullandı. Sweet Flour Bake Shop, unlu mamullerini sergileyen, fiyat bilgileri sağlayan ve müşterilerin doğrudan web sitesi üzerinden sipariş vermesine olanak tanıyan bir web sitesi oluşturmak için GoDaddy’yi kullandı. Web sitesinde ayrıca pişirme meraklılarına ipuçları ve püf noktaları sağlayan bir blog bölümü de bulunmaktadır. Yeni web sitesinin bir sonucu olarak, Sweet Flour Bake Shop çevrimiçi siparişlerde ve tekrarlanan müşterilerde artış gördü.

Kare boşluk

Web sitesini oluşturmak için Squarespace’i kullanan bir başka işletme de yatak ve uykuyla ilgili ürünler hakkında incelemeler ve öneriler sunan The Sleep Judge’dır. Sleep Judge, ürün incelemelerini sergileyen ve uyku tutkunları için çeşitli kaynaklar sunan bir web sitesi oluşturmak için Squarespace’i kullandı. Web sitesinde ayrıca, ziyaretçilerin The Sleep Judge’ın haftalık haber bültenine abone olmalarını sağlayan bir haber bülteni kayıt özelliği bulunmaktadır. The Sleep Judge, yeni web sitesi sayesinde trafik ve katılımda artış gördü ve bu da bağlı kuruluş pazarlamasından elde edilen gelirde artışa yol açtı.

Wix

Web sitesini oluşturmak için Wix’i kullanan bir işletme, yaratıcı girişimciler için çeşitli ürünler, hizmetler ve kaynaklar sağlayan bir yaşam tarzı markası olan Oh Joy!’dur. Ey Sevinç! ürünlerini göstermek, ne kadara mal olduklarını söylemek ve insanların bunları doğrudan web sitesinden satın almalarını sağlamak için Wix’i kullanarak bir web sitesi yaptı. Ayrıca, yaratıcı girişimciler için ipuçları ve püf noktaları sağlayan bir blog bölümü içerir. Yeni web sitesinin bir sonucu olarak, Oh Joy! çevrimiçi siparişlerde ve katılımda artış gördü ve bu da gelirde artışa yol açtı.

Shopify

Erkekler için bakım ve cilt bakımı ürünleri satan İngiliz şirketi ManCave, web sitesini Shopify ile yaptı. Bu web sitesi, müşterilere ManCave’in hangi ürünleri sattığını ve bunların ne kadara mal olduğunu gösterir. İnsanlar bunları doğrudan web sitesinde satın alabilirler. Web sitesinde ayrıca, müşterilerin ManCave’in bakım kutusu hizmetine abone olmalarını sağlayan bir abonelik özelliği de bulunmaktadır. Yeni web sitesinin bir sonucu olarak ManCave, çevrimiçi siparişlerde ve katılımda artış gördü ve bu da gelirde artışa yol açtı.

Hangi Web Sitesi Kurucusunu Seçmek Daha Faydalıdır?

Bugün harekete geçmenizi ve bazı nedenlerden dolayı web sitenizi en çok oy alan MotoCMS web sitesiyle oluşturmaya başlamanızı öneririz:

 1. Basit bir sürükle ve bırak özelliği, widget’ları hareket ettirerek profesyonel bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır.
 2. Tasarım şablonları: MotoCMS, ihtiyaçlarınızı karşılamak için farklı sektörler ve amaçlar için çok çeşitli özelleştirilebilir şablonlar sunar.
 3. Mobil optimizasyon: Tüm MotoCMS şablonları tamamen duyarlıdır ve web sitenizin herhangi bir cihazda harika görünmesini garanti eder.
 4. SEO yetenekleri: MotoCMS, sitenizin arama motorları için kolay optimizasyonunu sağlayan ve çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmaya yardımcı olan yerleşik SEO araçlarına sahiptir.
 5. E-ticaret özellikleri: MotoCMS, alışveriş sepeti, ödeme ve işletmeler için ürün araçları gibi çevrimiçi satış özelliklerine sahiptir.
 6. Müşteri hizmetleri: Sorularınız veya sorunlarınız varsa MotoCMS ekibi size 7 gün 24 saat yardımcı olur.
 7. Uygun maliyetli: MotoCMS, uygun fiyatlandırma planları sunarak onu her büyüklükteki işletme için uygun maliyetli bir alternatif haline getirir.

Ücretsiz deneyin

Genel olarak, bir işletme için MotoCMS web sitesi oluşturucu, birçok özelliğe sahip, kullanıcı dostu ve uygun fiyatlı bir web sitesi oluşturucu arayan şirketler için mükemmel bir seçenektir.

Çözüm

Sonuç olarak, bir işletme için web sitesi oluşturucu seçerken ihtiyaçlarınızı anlamaya öncelik vermeli, kullanım kolaylığı, tasarım şablonları, mobil optimizasyon, SEO yetenekleri ve entegrasyonlar gibi kritik özellikleri dikkate almalı ve en iyi değeri elde etmelerini sağlamak için maliyetleri karşılaştırmalısınız. onların parası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
toscanello purocaptain blackmarlboro double fusionmarvel sigaraharvest sigarasenator sigarakalpli sigaramilano sigarakeno club sigaradjarum blackal capone sigarayeşil periiqos sigaraBackwoods puroSobranie sigaradavidoff sigaraosmaniye escortbeykoz escortçorlu escortkeçiören escortmezitli escortsusurluk escortsandıklı escortsoma escortakçaabat escortceyhan escortpolatlı escortşahinbey escortmecidiyeköy escortsamsun mutlu sonizmir mutlu sonantalya escortsakarya escortkayseri escortmalatya mutlu sonantalya mutlu sonankara mutlu sonistanbul mutlu sonyalova mutlu sonadana mutlu sontekirdağ mutlu sonsakarya mutlu sonbursa mutlu sontokat mutlu sonkonya mutlu sonkocaeli mutlu soneskişehir mutlu sonçanakkale mutlu sonmanisa mutlu sonkayseri mutlu sonsivas mutlu sonafyon mutlu sonerzurum mutlu sonordu mutlu sonmalatya mutlu sontrabzon mutlu soneskişehir mutlu sonsakarya mutlu sontekirdağ mutlu sonaydın mutlu sonkahramanmaraş mutlu sonbalıkesir mutlu sonmanisa mutlu sonhatay mutlu songaziantep mutlu sonşanlıurfa mutlu sonmarmaris escortkuşadası escortalanya escortbatman escortçorum escortserik escortgiresun escortankara Escorthttp://www.elitescorthatun.com/antalya Escortizmir Escortistanbul escortmersin escortarnavutköy escortavcılar escortbaşakşehir escortesenyurt escortfatih escortkağıthane escortkartal escortmaltepe escortpendik escortsultangazi escortümraniye escortzeytinburnu escortAdana EscortEskişehir EscortGaziantep EscortSamsun Escortkonya escortadaxbetadresi.comantalya masözBeylikdüzü escortBayan escortsakarya escortkayseri escortdenizli escortdiyarbakır escortvan escortaydın escortmugla escorthatay escortkocaeli escortafyon escortagrı escortamasya escortardahan escortbalıkesir escortbartin escortbatman escortbayburt escortbilecik escortbingöl escortbolu escortburdur escortçankırı escortçorum escortedirne escortelazıg escorterzurum escortgiresun escortgümüşhane escortıgdır escortısparta escortmaraş escortkaraman escortkars escortkırıkkale escortkırklareli escortkilis escortkütahya escortmardin escortmuş escortnevşehir escortnigde escortordu escortosmaniye escortadana escortankara escortanytalya escortizmir escortmersin escortsiirt escortsinop escortsivas escorturfa escortsırnak escorttekirdag escorttokat escorttrabzon escorttunceli escortuşak escortvan escortyalova escortyozgat escortzonguldak escortkıbrıs escortkonya escortmugla escortkıbrıs escortkamagra jelşişli escorttaksim escortbeşiktaş escortkurtköy escortbüyükçekmece escortküçükçekmece escortavcılar escortnişantaşı escortbakırköy escortkadıköy escortataşehir escortbahçeşehir escortbahçelievler escortbaşakşehir escortkartal escortmecidiyeköy escortümraniye escortfatih escorttuzla escortpendik escortmaltepe escortesenler escortbeykoz escortbeyoglu escortatakoy escorteyup escortüsküdar escortarnavutköy escortgaziosmanpaşa escortsilivri escortzeytinburnu escortsultangazi escortkagıthane escortbebek escortetiler escortlevent escortçatalca escortsarıyer escortsancaktepe escortşirinevler escortkasımpaşa escortbayrampaşa escortşile escortfethiye escortdalaman escortmarmaris escortbodrum escortmilas escortkuşadası escortdidim escortalanya escortmanavgat escortizmit escortgebze escortçeşme escortalsancak escortkarşıyaka escortkonak escortbornova escortbuca escortkarabaglar escortgöztepe escortnarlıdere escortaliağa escorteryaman escortmamak escortsincan escortetimesgut escortulus escortkeçiören escortyenimahalle escortpolatlı escortaltındag escortBayrampaşa escortMecidiyeköy escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortbeylikdüzü escortbeylikdüzü escortesenyurt escortbahçelievler escortbeşiktaş escortbornova escortçekmeköy escortkapaklı escortkumluca escortmuratpaşa escortsultanbeyli escortavsallar escortdemetevler escortmarmaris escortetimesgut escortkeşan escortistanbul escortdenizli escortadana escortbodrum escortadıyaman escortadıyaman escortcasinoPuffgaziantep escortgaziantep escortelf bar 5000doandırıcı daname bonuzuu zteamdeneme bonusu veren siteleradana escortankara escortantalya escortadıyaman escortafyon escortamasya escortartvin escortafyon escortbalıkesir escortbartın escortbatman escortbayburt escortbilecik escortbingöl escortbitlis escortbodrum escortbolu escortburdur escortbursa escortçanakkale escortçorum escortdenizli escortdiyarbakır escortdüzce escortedirne escortelazıg escortgebze escorterzincan escorterzurum escorteskişehir escortgaziantep escortgiresun escortgümüşhane escorthatay escortısparta escortizmir escortkahramanmaraş escortkarabük escortkaraman escortkastamonu escortkayseri escortkırşehir escortkocaeli escortkonya escortkütahya escortkuşadası escortmalatya escortmanisa escortmardin escortmersin escortmugla escortordu escortosmaniye escortrize escortsakarya escortsamsun escortşanlıurfa escortsivas escorttekirdağ escorttokat escorttrabzon escortuşak escortvan escortyalova escortyozgat escortzonguldak escortfethiye escortalanya escortmarmaris escortmanavgat escortnumberoneescorts.com betturkeybetturkey girişbetturkey girisBetturkey guncel girisbetmatikbetmatik girişbetmatik girisbetmatik güncel girişmatadorbetmatadorbet girişmatadorbet güncel girişmatadorbet girisadaxbet güncel girişBetgitBetgit girişBetgit güncel girişbetgitbetgit girisbetgit güncel girişSahttekar dolandırıcı danemabonuzu zteammm En iyi slot sitelerisupertotobetsupertotobet girişescortAntalya Escortdeneme bonusu veren siteleristanbul escortistanbul escort