Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Beslenme

Meksika sınırındaki hapishaneden kaçış: Kaçan 30 mahkum arasında kartel lideri

224 yıl hapis cezasını çekmekte olan korkulan bir kartelin suikast timi lideri de dahil olmak üzere otuz mahkum, ABD sınırı yakınında ölümcül bir Yeni Yıl Günü hapishanesinden kaçışın ardından hâlâ firarda.

Güvenlik güçleri, 19 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan kaçanlar için Chihuahua, Ciudad Juárez’i çevreleyen bölgeyi aramaya devam ediyor.

Los Mexicles lideri Ernesto ‘El Neto’ Piñón, kötü şöhretli sokak çetesinin üyelerinin El Paso’dan sadece 26 mil uzakta bulunan cezaevine baskın yapması ve kaçmasına yardım etmesi üzerine Pazar günü Cereso No.3 eyalet hapishanesinden kaçtı.

Yetkililer başlangıçta, suç örgütünün ikinci komutanı César Vega’nın da kaçtığını bildirdi ve daha sonra öldürülen yedi mahkum arasında olduğunu duyurdu.

O zamandan beri çetenin en az 200 üyesi hapishaneden taşındı. Yüzsüz saldırı on hapishane gardiyanını ve EVDEn EVE NAKliYat’ı iki saldırganı öldürdü.

Güvenlik güçleri Pazar günü Meksika'nın Ciudad Juárez kentindeki Cereso 3 Nolu eyalet hapishanesinde nöbet tutuyor.  Los Mexicles sokak çetesi tarafından başlatılan bir saldırı, hapisteki lider Ernesto 'El Neto' Piñón ve diğer 29 mahkumu serbest bıraktı.  Yetkililer 19 kişinin öldüğünü bildirdi.

Güvenlik güçleri Pazar günü Meksika’nın Ciudad Juárez kentindeki Cereso No.3 eyalet hapishanesinde nöbet tutuyor. Los Mexicles sokak çetesi tarafından başlatılan bir saldırı, hapisteki lider Ernesto ‘El Neto’ Piñón ve diğer 29 mahkumu serbest bıraktı. Yetkililer 19 kişinin öldüğünü bildirdi.

Los Mexicles lideri Ernesto 'El Neto Piñón, Pazar sabahı 19 kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırı sırasında Meksika'nın Ciudad Juárez kentindeki bir hapishaneden kaçtıktan sonra kayıp.  Piñón, adam kaçırma ve cinayet suçlamalarından suçlu bulunduktan sonra 2010 yılında 224 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Los Mexicles lideri Ernesto ‘El Neto Piñón, Pazar sabahı 19 kişinin ölümüne yol açan silahlı bir saldırı sırasında Meksika’nın Ciudad Juárez kentindeki bir hapishaneden kaçtıktan sonra kayıp. ve cinayet suçlamaları

Yetkililer, hızlı bir kovalamacanın ardından Los Mexicles’in beş üyesini tutukladı ve bir depoda tüfek ve mühimmat ele geçirdi.

Ciudad Juárez’deki ABD Konsolosluğu, Pazartesi gecesi silah sesi raporlarının ardından sınır kasabasındaki ABD vatandaşlarına yerlerine sığınmalarını tavsiye etti.

Pazartesi öğleden sonra bir konut kompleksinde çıkan silahlı çatışmada, güvenlik güçleri kaçan mahkûmları yakalarken, ikisi polis olmak üzere yedi kişi öldü. Tutuklama bildirilmedi.

Chihuahua Eyalet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, Cereso 3 Nolu hapishane müdürü Alejandro Téllez’in Salı günü kovulduğunu ve soruşturma altına alındığını söyledi.

En az 200 Los Mexicles üyesi Salı günü erken saatlerde otobüslere yüklendi ve diğer federal hapishanelere giden iki Ulusal Muhafız uçuşuna bindikleri Abraham González Uluslararası Havaalanına nakledildi.

Meksika Güvenlik ve Vatandaşı Koruma Bakanı Rosa Rodríguez Pazartesi günü, daha fazla saldırıyı önlemek için Cereso 3 Nolu eyalet hapishanesindeki yüksek riskli mahkumları ülkedeki diğer cezaevlerine nakletme planlarının başladığını duyurdu.

Los Mexicles'in ikinci komutanı César Vega (Eylül 2015'te resmedilmiştir), çete üyelerinin bir saldırı başlatmasının ardından Cereso 3 Nolu eyalet hapishanesinde öldürüldü.

Los Mexicles ikinci komutanı César Vega (Eylül 2015’te resmedilmiştir), çete üyelerinin bir saldırı başlatması sonrasında Cereso 3 Nolu eyalet hapishanesinde öldürüldü.

Ciudad Juárez yetkilileri, hızlı bir takibin ardından Los Mexicles çetesinin beş üyesini tutukladı.  Beş zanlı da cinayete teşebbüs, yasadışı ateşli silah bulundurma ve suç örgütü üyeliği suçlamalarıyla tutuklandı.

Ciudad Juárez yetkilileri, hızlı bir takibin ardından Los Mexicles çetesinin beş üyesini tutukladı. Beş zanlı da cinayete teşebbüs, yasadışı ateşli silah bulundurma ve eVden EVE nAKliyAT suç örgütü derneği suçlamasıyla tutuklandı.

Yılbaşında 19 kişinin ölümüne yol açan ölümcül saldırının ardından mahkumlar Ciudad Juárez'deki Cereso 3 Nolu eyalet hapishanesinin dışında toplandı.

Yılbaşında 19 kişinin ölümüne yol açan ölümcül saldırının ardından mahkumlar Ciudad Juárez’deki Cereso No.3 eyalet hapishanesinin dışında toplandı.

Ulusal İnsan Hakları Komisyonu direktörü Nestor Armendáriz, Radio Formula’ya verdiği demeçte, Cereso 3 Nolu eyalet hapishanesinin saldırı sırasında %123 oranında aşırı kalabalık olduğunu söyledi.

Ajansın 2021 Ulusal Hapishane Denetimi Teşhisi, hapishanenin aşırı kalabalıktan, personel eksikliğinden ciddi şekilde etkilendiğini ve bağımlılığı ve gönüllü detoksifikasyonu önlemek için yeterli programın sunulmadığını ortaya çıkardı.

Hükümlüleri topluma yeniden entegre etmek ve yeniden uyarlamak için çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Reinserta’nın kurucu ortağı Saskia Niño del Rivera, Meksika hükümetini gözaltı tesisini kapatmaya çağırdı.

El Universal gazetesine verdiği demeçte Niño de Rivera, “Bu hapishanenin kapatılması gerekiyor, işlemek için altyapısı yok, unsurları, yeterli eğitimli gardiyanları yok” dedi.

Aktivist, hapishanenin kötü koşullarını Los Jaliscos, Los Artistas Asesinos, Los Golfos ve Los Mexicles sokak çetelerinin üyeleri olan hükümlülerin yüksek varlığı gerçeğine bağladı.

“Yurtlara bölünmüş olması nedeniyle çok karmaşık bir hapishane ve aynı çetelerin içeride çatışmaması için onları kapatmanın karmaşıklığı son derece karmaşık” dedi.

Ciudad Juárez polisi, hızlı bir kovalamaca sırasında tutuklanan beş Los Mexicles çete üyesinin teçhizatına, mühimmatına ve tüfeklerine el koydu.

Ciudad Juárez polisi, hızlı bir kovalamaca sırasında tutuklanan beş Los Mexicles çete üyesinin teçhizatına, mühimmatına ve tüfeklerine el koydu.

Pazar günü güvenlik güçlerinin cezaevinin kontrolünü yeniden ele geçirmesinden birkaç dakika sonra kuzey Meksika sınırındaki Ciudad Juárez kasabasındaki Cereso 3 Nolu devlet hapishanesinin dışında mahkûmlar toplandı ve birlikte oturdular

Pazar günü güvenlik güçlerinin cezaevinin kontrolünü yeniden ele geçirmesinden birkaç dakika sonra kuzey Meksika sınırındaki Ciudad Juárez kasabasındaki Cereso No.3 eyalet hapishanesinin dışında mahkûmlar toplandı ve birlikte oturdular

Niño del Rivera, Cereso 3 Nolu eyalet hapishanesi yetkililerinin, ‘bir eyaletin kontrol etmesi gerekenden çok daha yüksek suç seviyelerine ve suç liderliği kapasitesine sahip mahkumlarla’ uğraştıkları için bunaldıklarını ekledi.

Savunma Bakanı Luis Cresencio’ya göre mahkumların serbest saltanatı, televizyon gibi elektronik eşyalarla donatılmış ve bunlardan birinin kendi jakuzisi olan 10 hapishane hücresi kurmalarına izin verdi.

Piñón’un hücresini arayan müfettişler, 10 ateşli silah, 20 kilo uyuşturucu, içki ve 87.000 dolarlık bir kasa buldu.

Chihuahua Eyalet Başsavcısı Roberto Fierro, hapishanenin güvenlik sistemini üç ay içinde eski haline getireceğine söz verirken, Piñón ve diğer 29 mahkumun kaçmasına izin veren saldırıya karışan herhangi bir yetkili veya gardiyanı yargılamaya çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Fierro, “Bunu kim gördü ve bu eylemlere kim izin verdi, cezayı çekecekler çünkü bunun olmaması gerekiyordu” dedi. “Hapishanenin içinde bir dizi yolsuzluk keşfedildi; olduğu gibi söylenmelidir. Bu gönderiyi beğendiyseniz ve EVDEN eVE NakliYat hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfamıza bir göz atın. ‘

Piñón, Jesús ‘El Lalo’ Soto’nun Şubat 2020’de Cereso 3 Nolu eyalet hapishanesinden nakledilmesinin ardından Los Mexicles’in en üst düzey liderlik noktasını aldı.

Çeteye 2007’de 18 yaşında katıldı ve EVDEn EVe nakliYAT, fraksiyonun Joaquín ‘El Chapo’ Guzmán’ın eski Sinaloa Karteli için ana uygulayıcısı olarak hareket ettiği Ciudad Juárez’de adam kaçırmalar da dahil olmak üzere çok sayıda suç olayına karıştı.

Los Mexicles lideri Ernesto Piñon, Meksika'daki bir hapishaneden kaçan 30 mahkum arasında yer alıyor

Los Mexicles lideri Ernesto Piñon, Meksika’daki bir hapishaneden kaçan 30 mahkum arasında yer alıyor

Los Mexicles sokak çetesinin Pazar günü saldırı başlatıp liderleri Ernesto 'El Neto' Piñón'u serbest bırakmasının ardından güvenlik güçleri tarafından kurtarılan Cereso 3 Nolu devlet hapishanesinin önünde silahlar ve mermiler görülüyor

Los Mexicles sokak çetesinin Pazar günü saldırı başlatıp liderleri Ernesto ‘El Neto’ Piñón’u serbest bırakmasının ardından güvenlik güçleri tarafından kurtarılan Cereso 3 Nolu devlet hapishanesinin önünde silahlar ve mermiler görülüyor

Piñón, 2010 yılında adam kaçırma ve cinayetten suçlu bulundu ve 224 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yetkililer, onun 11 Ağustos’ta Ciudad Juárez’de 11 kişinin ölümüne, 20 kişinin yaralanmasına ve çok sayıda araç ve işyerinin ateşe verilmesine neden olan bir saldırı dalgası emrinde de yer aldığını söylüyor.

Aynı zamanda, kaçmak amacıyla cezaevinde bir isyan düzenledi, ancak güvenlik güçleri kontrolü yeniden ele geçirmeyi başardı.

Şehir çapındaki saldırıların, çetenin Juárez Kartelinin silahlı kanadı Los Aztecas ile yeni ittifak kurarken, Los Chapitos – El Chapito’nun çocukları tarafından denetlenen Sinaloa Karteli fraksiyonu ile Los Mexicles’in serpintisinin ateşlediği bir anlaşmazlığın parçası olduğu bildirildi.

Los Mexicles, 1986’da Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi ajanı Kiki’yi kaçırmak ve öldürmekle suçlandığı Amerika Birleşik Devletleri’ne iade edilmeyi bekleyen, hapisteki kötü şöhretli uyuşturucu baronu Rafael Caro Quintero tarafından kurulan suç örgütü Caborca ​​Karteli ile de güçlerini birleştirmişti. Camarena.

Caborca ​​Karteli de Los Chapitos ile anlaşmazlığa düşüyor.

Vega, her ikisinin de bir hücreyi paylaştığı hapishanede Piñón’un ana sırdaşı olarak görev yaptı.

El Paso, Teksas’ta bir kızarmış tavuk restoranında tutuklandıktan yaklaşık dört yıl sonra, Eylül 2015’te Meksika’ya sınır dışı edildi.

USImmigration and Customs Enforcement’a göre Vega, nakledildiği hapishane minibüsünün pusuya düşürülmesinin ardından Meksikalı yetkililerden kaçtıktan bir yıl sonra aşçı olarak çalıştığı Church’s Chicken’da 27 Aralık 2011’de gözaltına alındı.

O ve diğer yedi Los Mexicles çetesi üyesi, 15 Eylül 2009’da Natividad Torres’i Ciudad Juarez’deki evinde kaçırdılar.

Kaçıranlar, Torres’in serbest bırakılması karşılığında 47.000 $’lık bir geri dönüş talep ettiler, ancak sonunda sadece 700 $, bir televizyon ve 2008 model bir Toyota ile yetindiler. Torres, 15 Eylül’de dört kez vuruldu ve ertesi gün serbest bırakıldı.

21 Ekim’de kurşun yarası sonucu öldü ve Vega ile diğer dört kişi, sonraki ay tutuklandı.

Vega, adam kaçırma ve cinayetten 42 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Eskişehir Escortkonya escortmugla escortvan escortşişli escortbaşakşehir escortbeyoglu escortüsküdar escortbebek escortçatalca escortdidim escortnarlıdere escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortbeylikdüzü escortbeylikdüzü escortesenyurt escortankara escortcasinobayburt escortbingöl escortburdur escortsinop escorttekirdağ escorttunceli escortantalya bayan escortadana escortankara escortantalya escortadıyaman escortafyon escortamasya escortartvin escortafyon escortbalıkesir escortbartın escortbatman escortbayburt escortbilecik escortbingöl escortbitlis escortbodrum escortbolu escortburdur escortbursa escortçanakkale escortçorum escortdenizli escortdiyarbakır escortdüzce escortedirne escortelazıg escortgebze escorterzincan escorterzurum escorteskişehir escortgaziantep escortgiresun escortgümüşhane escorthatay escortısparta escortizmir escortkahramanmaraş escortkarabük escortkaraman escortkastamonu escortkayseri escortkırşehir escortkocaeli escortkonya escortkütahya escortkuşadası escortmalatya escortmanisa escortmardin escortmersin escortmugla escortordu escortosmaniye escortrize escortsakarya escortsamsun escortşanlıurfa escortsivas escorttekirdağ escorttokat escorttrabzon escortuşak escortvan escortyalova escortyozgat escortzonguldak escortfethiye escortalanya escortmarmaris escortmanavgat escortnumberoneescorts.comEn iyi slot siteleriescortAntalya Escortdeneme bonusu veren siteleristanbul escortistanbul escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleribonus veren sitelercasino siteleriescort bayanbursa escortgebze escort bayanbursa merkez escortbursa eskort bayanbursa escort bayandeneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu veren sitelercasino maldivesZonguldak escortYozgat escortbagcılar escortkartal escortbuca escortbeylikdüzü escortçankaya escorteryaman escortfatih escortkurtköy escortbahçelievler escortbakırköy escortküçükçekmece escortmaltepe escortmecidiyeköy escortsancaktepe escortpendik escortşişli escorttuzla escortümraniye escortüsküdar escortgörükle escortsilivri escortbayrampaşa escortesenyurt escortataşehir escortarnavutköy escortantakya escortiskenderun escortadapazarı escortbaşakşehir escortdidim escortatakum escortbandırma escortgebze escortkarşıyaka escortizmir escortcasino maldivesSahabetistanbul escortdeneme bonusuizmit escortonline casino maldivesSahabetankara travestiSahabetBeylikdüzü escortEsenyurt escortBahçeşehir escortHalkalı escortankara escortFethiye EscortFethiye EscortKuşadası EscortKuşadası EscortMarmaris EscortMarmaris EscortBalıkesir EscortBalıkesir EscortTrabzon EscortTrabzon EscortKemer EscortKemer EscortÇanakkale EscortÇanakkale EscortManisa EscortManisa EscortAlanya EscortAlanya EscortBodrum EscortBodrum Escortxxx porn sahtekarcı site üye olunmaz mobil girişadaxx sahtekar scam site seo mars ati mati gotenburgxxx porn sahtekarcı site üye olunmaz canlı bahis siteleri