Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Masaj ve RefleksolojiRuh Sağlığı

nZero, Redivider’ın Uç Veri Merkezleri İçin Emisyon Şeffaflığı Sağlayacak: Redivider CEO’su Tom Frazier ile Röportaj

Özel bilgi işlem ve veri merkezleri için tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve önde gelen sorunlarından biri olan endişe verici yüksek enerji tüketimine bir yanıt olarak Redivider, nZero karbon yönetim platformunu Redivider’ın uç veri merkezleri için emisyon şeffaflığı sağlama platformu olarak adlandırıyor. Redivider’ın kurucu ortağı ve CEO’su Tom Frazier ile yapılan bu TechBullion röportajında, Redivider’ın emisyonların gerçek şeffaflığı konusundaki tartışmaya liderlik ederken ve yardımcı olmaya yardımcı olurken, Redivider’ın yeni bir karbon şeffaflığı çağını nasıl başlatmayı hedeflediğine dair daha fazla içgörüyü bizimle paylaşacak. piyasayı insanlık ve benzer şekilde gezegen için daha iyi bir yöne doğru yönlendirin.

Lütfen bize kendinizden daha fazla bahseder misiniz?

Benim ismim Tom Frazier Redivider’ın kurucu ortağı ve CEO’suyum. 25 yılı aşkın bir süredir teknoloji endüstrisindeyim ve Fortune 50 şirketleri için değer zinciri boyunca hem yeni girişimlere hem de yeni girişimlere yenilik getiriyorum. Veri merkezleri, yapay zeka, blok zinciri ve bilgi güvenliği dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki teknik ve iş fırsatları hakkında derin bir anlayışa sahibim. Sonuç olarak, inovasyonun ön saflarında yer almak konusunda tutkuluyum ve her zaman olumlu bir etki yaratmak için yeni fırsatlar arıyorum.

Redivider nedir, şirket hangi benzersiz hizmetleri sağlıyor ve göreviniz nedir?

Redivider, Amerika Birleşik Devletleri Fırsat Bölgeleri genelinde sürdürülebilir modüler uç veri merkezleri kurarak “etki olarak enerji” sağlayan bir şirkettir. Misyonumuz, veri merkezi tekliflerimizle insanlığı yükseltmek ve olumlu bir çevresel etki yaratmaktır. Bu sırayla İnsan, Gezegen ve Kâr odaklıyız. Tesislerimiz, özel bilgi işlem, Bitcoin madenciliği, yapay zeka, Akıllı Şehirler ve diğerleri gibi bireysel kullanım durumları için tasarlanmıştır. Bir kampüs daha sonra coğrafya, gecikme, güvenlik, karbon yönlendirme vb. gibi bir dizi hususu optimize etmek için birden fazla modüler tesise ev sahipliği yapabilir. Bu yaklaşım, müşterilerimiz için hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde devreye almamızı sağlar.

Veri merkezi karbon yönetiminde neler kırıldı ve neden veri merkezi emisyon şeffaflığında yeni bir standart belirleme talebi var?

Veri merkezlerinin küresel olarak dünya elektriğinin yüzde ikisinden fazlasını kullandığı tahmin ediliyor. Veri merkezlerinin karbon emisyonları ve düzenlemelerine ilişkin kamuya açık bir temelin bulunmaması, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilirlik Kalkınma Hedefleri ve diğer sürdürülebilirlik girişimleriyle uyum sağlamak zorunda olan şirketler için gerekli iyileştirme sistemlerini oluşturmayı zorlaştırıyor.

Yeni çözümlere yönelik talep, geleneksel tesis tasarımlarının esnekliğinden dolayı ihtiyaçlara kıyasla aşırı hizmet ve/veya iş yüklerinin yanlış hizalanmasından kaynaklanmaktadır. Bu, birçok durumda gerekenden daha yüksek bir CO2 ayak izine yol açar. Talebi vurgulayan bir başka iyi örnek, Bitcoin madenciliğinin medya tasviridir. Beyaz Saray tarafından bu ay önerilen Dijital Varlık Madenciliği Özel Tüketim vergisi (DAME vergisi), endüstriyel ölçekli ABD Bitcoin madenciliği şirketlerine yönelik yüzde 30’luk bir vergidir. Eylemimizi tam anlamıyla temizlemenin veri merkezi endüstrisi için meşhur “kömür madenindeki kanarya” olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle, karbon muhasebesinde istisnai bir gelişme olmazsa, ABD, dijital inovasyon için doruk yetki alanı olarak liderlik konumundan vazgeçebilir. Redivider bunu tekliflerimize ve tedarik zincirimize dahil ediyor, böylece kuruluşlar çok az bir çabayla bilgisayarlarını Redivider tesislerine geçirerek kendi karbon ayak izlerinde çarpıcı iyileştirmeler yaratabilir.

Enerji tüketimi tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve genel olarak günümüzün uzmanlaşmış bilgi işlem ve veri merkezleri için önde gelen bir sorundur. Bize enerji tüketim piyasasının istatistiksel bir özetini verebilir misiniz?

Öncelikle, enerji talebindeki artış iyi! Bunun sonuçları, 4. Sanayi Devrimi’nin başlangıcından elde edilen faydaların uygulanmasıyla ilişkilidir. Aslında, sadece veri merkezleri için talepte 2-4 kat büyüme bekliyoruz (bkz. https://link.redivider.co/applied-energy). AI’dan bilgisayar vizyonuna ve mobiliteye kadar 4IR alanlarının çoğu, benzersiz veya özel bilgi işlem gereksinimlerine sahiptir. Başta karbon ve su tüketimi olmak üzere veri oluşturmanın çevresel ayak izi, tüketimi artırmaya devam ederken temiz enerji çözümlerine odaklanmayı çok önemli hale getiriyor. Bir ölçek duygusu vermek için, şimdiye kadar üretilen tüm verilerin yüzde 90’ı son iki yıldaydı.

İkincisi, tüketimdeki büyüme hem küresel veri merkezi trafiği hem de mobil trafik tarafından birleştirilir (bkz. https://link.redivider.co/data-tsunami). Daha küçük modüler veri merkezlerini veri kaynağının yakınına yerleştirerek gereken enerjiye önemli ölçüde verimlilik katabileceğimize inanıyoruz… bu bizim sınır tanımımız.

Üçüncüsü, ABD artık enerji kapasitesi konusunda geri adım atıyor. Henry Adams eğrisi, nüfustaki büyük artışa rağmen, kişi başına düşen enerji tüketiminin 70’lerden bu yana nispeten sabit kaldığını bize göstermiştir. Şebeke karmaşıklığı, düzenleyici çerçeveler ve petrol ithalatına bağımlılık gibi bir dizi faktör nedeniyle, Amerika’nın enerji arzı buna ayak uyduramadı. Veri merkezleri, çok sınırlı miktarda enerji kaynağı için kıyasıya bir rekabetle karşı karşıya. Açıkça söylemek gerekirse, gelecekteki talepleri karşılamak için yeterli şebeke enerjisi yok, bu da hem tüketiciler hem de işletmeler için önemli ölçüde daha yüksek enerji fiyatları gibi ikincil bir etki yaratıyor.

Redivider'ın uç veri merkezleri için emisyon şeffaflığı sağlayan nZero platformu

Son olarak, gelecekteki taleplerden bahsetmişken, çılgınlar. Veri büyüme hızı kavranamayacak kadar hızlanıyor. 2018’de dünya 33 zettabayt veri üretti (bir zettabayt, bir trilyon gigabayttır). Birçok kişi 2025 yılına kadar bu rakamın 175+ zettabayta ulaşacağını tahmin ediyor (bir kaynak: https://link.redivider.co/vmlCSq). Veri oluşturmadaki birincil büyüme, sensörler, IoT, endüstriyel otomasyon, robotik vb.’den gelen telemetri verileriyle ilgilidir. Yenilenebilir enerji kaynakları da veri büyüme hızına yakın bir yerde çevrimiçi hale gelmiyor.

Öyleyse asıl soru şu: veri merkezleri başarısız olamayacak kadar önemli mi görülecek ve tüketicilerin taleplerini karşılamak için kömür gibi düşük kaliteli enerji kaynaklarını kullanmalarına izin verilecek mi yoksa dünyanın veri tüketimini geri çevirmesi mi gerekecek? Üçüncü bir seçeneğin olduğuna inanıyoruz: birincil yerinde enerji üretimi. Redivider, veri merkezlerini soğutmak için kullanılabilecek geri kazanılan ısı ile birlikte çeşitli yakıt kaynaklarını kullanan, hem verimliliğimizi hem de emisyonlarımızı artıran ve faturalarını düşük tutmak için tüketicilere şebeke enerjisini bırakan mikro şebeke adası çözümleri uyguluyor.

Bize nZero platformu, nasıl çalıştığı ve amacınıza ulaşmanıza neden en iyi yardım ettiği hakkında daha fazla bilgi verin.

Redivider, karbon yönetimi platformunun birkaç alanda pazar lideri olduğuna inandığımız için nZero’yu seçti. Birincisi, sera gazı Protokolü bağlamında müşterilerimize karbon ayak izimizin şeffaflığını sunma yeteneğimizdir. İkincisi, herhangi bir tesise sağlanan yakıt türlerinin oranı olan şebeke gücü karışımındaki değişikliklere yönelik gerçek zamanlı toplama ve geriye dönük ayarlamalar, somutlaşmış karbon ve emisyonlarımız hakkında doğru bir görüşe sahip olmamızı sağlar. Enerji sağlayıcılarından alınan verilerin +/-%20 veya daha fazla yanlış olabileceği düşünüldüğünde, bu kritiktir. Son olarak Redivider karbon portalı, müşteriler ve nZero’nun ittifaklar kurduğu birçok şehir/eyalet girişimi tarafından entegre edilebilir. Bu yaklaşım, insanlara ve gezegene kendi başımıza sağlayabileceğimizden daha fazla değer yaratır.

Veriler günümüz toplumunda neden bir gerekliliktir ve verinin getirilerinden yararlanmaya nasıl devam edebilir ve yine de etkisini dikkatli bir şekilde azaltıp yönetebiliriz?

İnsanların veriden daha fazla tükettiği tek şeyin su olduğunu söylemeyi seviyoruz. Günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Tüketicilerin sahip olması bekleniyor 2025’e kadar günde 5.000 dijital etkileşim, bugün 700’den 800’e çıktı, insanların ortalaması bugün. Veri tüketimi de küçük yaşlarda başlamakta, hayatımızın her geçen gün daha fazla alanında kullanılmakta ve daha bilinçli kararlar almamıza yardımcı olmaktadır. Her şeyin, her yerde aynı anda sensörleştirilmesiyle, tüketici tüketiminin ötesindeki veriler daha iyi bir toplum oluşturmaya yardımcı olabilir.

Verilerin çevresel etkisi geniş çapta tartışılmıyor veya anlaşılmıyor. Verilerin ağırlığı büyük ölçüde yönetim riski taşıyan birkaç ABD şirketinde yoğunlaşmıştır. Uç bilgi işlemin birincil işlevi, verilerin depolandığı ve işlendiği yeri yerelleştirir ve insanlar ve topluluklar için önemli ölçüde risk azaltma sağlayabilir.

Kuruluşlar neden karbon azaltma hedeflerine ulaşmayı hedeflemeli, nZero şirketimin emisyonları azaltmasına ve paradan tasarruf etmesine nasıl yardımcı olabilir ve teknoloji endüstrisinde daha sürdürülebilir uygulamalar uygulamaktan gelecekte ne gibi etkiler bekleyebiliriz?

Şirketler, büyük ölçüde karmaşıklık nedeniyle BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SDG) uygulamakta zorlandılar. Redivider, sürdürülebilirlik yöntemlerimizin yanı sıra Kurumsal Sosyal Sorumluluğa (CSR) öncelik verdiğinden, çok az değişiklikle veya hiç değişiklik yapmadan şirketlerin bilgi işlemlerini Redivider’a aktararak SDG uygulamalarında anlamlı bir fark yaratmalarını kolaylaştırıyoruz.

ABD genelinde planlanan 100’lerce tesisin devreye alınmasıyla müşteriler, iş yükleri, gecikme süreleri, karbon, etki, güvenlik ve kapasite gereksinimlerine göre istedikleri konumları seçebilirler. İşletmelere esneklik sağlıyoruz.

Ek olarak müşteriler, Redivider tesislerinden kaynaklanan Kapsam 2 emisyonlarında şeffaflığa sahip olacak. Bu temel genellikle çoğu durumda geleneksel veri merkezleri tarafından kullanılamaz ve zamanla doğal gaz, hidrojen vb. ile temiz enerji modelimiz ve temel değerimize göre sürekli iyileştirme modellerimiz nedeniyle emisyonlarını azaltabilirler.

Karbon nötrlüğüne ulaşmak, Redivider platformunun temel taşı olmuştur. İlk savunucularınız kimler?

Kamuya duyurulan ilk nZero ile arkamızda toplanan birçok ortağımız var. Bu, vizyonumuzu gerçekleştirmek için önemli bir kilometre taşıdır. Bir danışma kurulu üyesi olan ve aynı zamanda karbon nötrlüğüne ulaşmanın çok sesli bir savunucusu olan Miami Belediye Başkanı Frances Suarez’in de dahil olduğu danışma kurulumuz için çok heyecanlıyız. Etki olarak enerji vizyonumuzu paylaşan diğer sektör liderlerine ilişkin bekleyen bir duyurumuz var.

Redivider’ı Erken Benimseyenler Nasıl Başlayabilir?

Yakın zamanda işletmelerin son teknoloji uç veri merkezi çözümlerimizi ilk deneyimleyenler arasında yer alması için yeni bir öncü programı duyurduk. İşletmeler “Kurucu Uç Üyeler” olmak için başvurabilir ve Redivider’ın tekliflerine erken erişim elde edebilir ve işlerinde ve müşterilerinde rekabet avantajı elde edebilir. Kurucu Uç Üyeler ayrıca Redivider’ın hizmetlerinin geleceğini şekillendirmek için geri bildirim ve içgörü sağlayacak ve yerel toplulukları ve sürdürülebilir uygulamaları destekleyerek olumlu değişim yaratmaya yardımcı olacak. Öncü programımız hakkında daha fazla bilgiyi şu adreste bulabilirsiniz: www.redivider.co/pioneers.

Bu görevde size yardımcı olacak yatırımcılar veya ortaklıklar için herhangi bir fırsatınız var mı? Bugün okuyucularımızla paylaşmak için başka ipucunuz var mı?

Redivider, insanlığı iyileştirme ve olumlu bir çevresel etki yaratma temel misyonumuzu ilerletecek fırsatları tartışmaya her zaman açıktır. İnsana, gezegene ve kâra odaklanan daha iyi bir gelecek inşa etmek isteyen bilinçli yatırımcıları bekliyoruz. adresindeki web sitemiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. www.redivider.co.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Eskişehir Escortkonya escortmugla escortvan escortşişli escortbaşakşehir escortbeyoglu escortüsküdar escortbebek escortçatalca escortdidim escortnarlıdere escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortbeylikdüzü escortbeylikdüzü escortesenyurt escortankara escortcasinobayburt escortbingöl escortburdur escortsinop escorttekirdağ escorttunceli escortantalya bayan escortadana escortankara escortantalya escortadıyaman escortafyon escortamasya escortartvin escortafyon escortbalıkesir escortbartın escortbatman escortbayburt escortbilecik escortbingöl escortbitlis escortbodrum escortbolu escortburdur escortbursa escortçanakkale escortçorum escortdenizli escortdiyarbakır escortdüzce escortedirne escortelazıg escortgebze escorterzincan escorterzurum escorteskişehir escortgaziantep escortgiresun escortgümüşhane escorthatay escortısparta escortizmir escortkahramanmaraş escortkarabük escortkaraman escortkastamonu escortkayseri escortkırşehir escortkocaeli escortkonya escortkütahya escortkuşadası escortmalatya escortmanisa escortmardin escortmersin escortmugla escortordu escortosmaniye escortrize escortsakarya escortsamsun escortşanlıurfa escortsivas escorttekirdağ escorttokat escorttrabzon escortuşak escortvan escortyalova escortyozgat escortzonguldak escortfethiye escortalanya escortmarmaris escortmanavgat escortnumberoneescorts.comEn iyi slot sitelerideneme bonusu veren siteleristanbul escortistanbul escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleribonus veren sitelercasino siteleriescort bayanbursa escortgebze escort bayanbursa merkez escortbursa eskort bayanbursa escort bayandeneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu veren sitelercasino maldivesbagcılar escortkartal escortbuca escortbeylikdüzü escortçankaya escorteryaman escortfatih escortkurtköy escortbahçelievler escortbakırköy escortküçükçekmece escortmaltepe escortmecidiyeköy escortsancaktepe escortpendik escortşişli escorttuzla escortümraniye escortüsküdar escortgörükle escortsilivri escortbayrampaşa escortesenyurt escortataşehir escortarnavutköy escortantakya escortiskenderun escortadapazarı escortbaşakşehir escortdidim escortatakum escortbandırma escortgebze escortkarşıyaka escortizmir escortcasino maldivesSahabetistanbul escortdeneme bonusuizmit escortonline casino maldivesSahabetankara travestiSahabetFethiye EscortKuşadası EscortMarmaris EscortBalıkesir EscortKemer EscortKemer EscortÇanakkale EscortManisa EscortManisa EscortAlanya EscortBodrum Escortxxx porn sahtekarcı site üye olunmaz mobil girişadaxx sahtekar scam site seo mars ati mati gotenburgxxx porn sahtekarcı site üye olunmaz canlı bahis siteleriTipobet Giriş