Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diyet Takviyeleri

Sosyal Güvenlikte Engelliler İçin Bedava Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Hiç şüphe yok ki, cep telefonlarının ve diğer bağlantı cihazlarının çok önemli ve onsuz yaşanması zor hale geldiği ileri teknoloji bir dünyadayız. Bu cihazlar belirli bir grup insan (zenginler) için uygun fiyatlı olsa da, mali açıdan dezavantajlı kişiler hala bunları karşılayamıyor. Bir denge oluşturmak veya dijital uçurumu kırmak için hükümet, katılımcı taşıyıcılar aracılığıyla mali açıdan zor durumdaki hanelere ücretsiz cep telefonu ve diğer kablosuz hizmetleri sunan Lifeline programını başlattı. hak kazanmak için Lifeline ücretsiz telefon, bir dizi uygunluk koşulunu karşılamanız gerekir. Örneğin, federal yoksulluk kılavuzunun %135’inde veya altında bir geliriniz olmalı veya sosyal güvenlik gibi devlet yardım programlarına katılmalısınız.

Neyse ki, sosyal güvenlik katılımcıları otomatik olarak yaşam çizgisi programı kapsamında ücretsiz cep telefonu almaya hak kazanıyor. Ancak, sosyal güvenlikten ücretsiz cep telefonu alabilmeniz için emeklilik veya maluliyet nedeniyle sınırlı veya gelir kaybı yaşamış olmanız gerekir. Ayrıca, yararlanıcının hayatta kalan biri olarak bu yardımdan yararlanmaya uygun kabul edilirsiniz. Sosyal güvenlik yoluyla ücretsiz bir cep telefonu almanın doğrudan bir süreç olmadığını lütfen unutmayın. Sonuç olarak, bu makale size nasıl gezineceğiniz konusunda eksiksiz bir rehber getirdi. Sosyal güvenlik yoluyla nasıl ücretli cep telefonu alacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bu makaleyi severek okuyun!

Sosyal Güvenlik Programı Hakkında

Muhtemelen bildiğiniz gibi, sosyal güvenlik, sizi yaşam boyu yardımlar için otomatik olarak nitelendiren bir federal refah programıdır. Bunun yanı sıra, bu program genellikle sosyal güvenlik idaresi tarafından yürütülen yaşlı, ölüm ve maluliyet sigortası programı olarak bilinir. Bu, emekli olan veya engellilik sonucu gelirini kaybeden tüketicilere yardım sunmaktır. Lütfen yaşlıların ve emeklilerin bu programın ana yararlanıcıları olduğunu unutmayın. Ancak, etkilenen kişinin eşi, bekar çocuğu, dul eşi veya dul eşi iseniz de programa hak kazanabilirsiniz. Bu kategorilerden herhangi birine girerseniz, yaşam hattı üzerinden ücretsiz cep telefonu için onaylanacaksınız.

Sosyal Güvenlik Aracılığıyla Ücretsiz Cep Telefonu Almak İçin Karşılanması Gereken Uygunluk Koşulları

Şu an itibari ile can simidinden sosyal güvenlik üzerinden bedava cep telefonu almanın mümkün olduğunu biliyorsunuz. Ancak, yaşam hattı ücretsiz telefon talebinizi onaylamadan önce, sosyal güvenlik yardımlarına hak kazanıp kazanmadığınızı belirlemelidir. Sosyal güvenlik aracılığıyla ücretsiz cep telefonu almaya nasıl hak kazanılacağı aşağıda açıklanmıştır:

  • Emekli olarak hak kazanıyorsun: Emeklilik, sizi sosyal güvenlik için nitelendiren ana faktörlerden biridir. 62 yaşını doldurmuş bir emekli olduğunuz sürece, sosyal güvenlik aracılığıyla ücretsiz cep telefonu almaya hak kazanırsınız.
  • Engelli olarak nitelendiriliyorsunuz: Emeklilik dışında, engellilik, sizi sosyal güvenlik için nitelendiren bir diğer önemli faktördür. Bununla birlikte, kalifiye olmak için, çalışma yeteneğinizi sınırlayan bir durum olan tıbbi olarak kanıtlanmış engelli olmanız gerekir. Beş takvim ayını aştığınız sürece, sosyal güvenlik aracılığıyla ücretsiz e-cep telefonu almaya hak kazanırsınız.
  • Yararlanıcının eşi veya eski eşi olarak hak kazanırsınız: Gördüğümüz gibi, engelliler ve emekliler sosyal güvenlik yardımlarından en çok yararlananlar. Bununla birlikte, nitelikli bir emekli veya engelli bir kişinin eşi veya boşanmış eşi iseniz, eşinizin kazanç siciline göre sosyal güvenlik yardımlarından da yararlanabilirsiniz. Eşiniz on yılı aşkın süredir boşanmışsa veya mevcut eşiniz bir yılı aşkın süredir evliyse, sosyal güvenlik aracılığıyla ücretsiz cep telefonu almaya hak kazanabilirsiniz.
  • Yararlanıcının dul veya dul eşi olarak nitelendiriliyorsunuz: Sosyal güvenlik yararlanıcınız ölürse, hayatta kalan bir eş olarak siz de hayatta kalan olarak SS yardımlarına hak kazanacaksınız. Bu evlilikte 9 aydan fazla sürdüğünüz sürece, sosyal güvenlik aracılığıyla ücretsiz cep telefonu almaya hak kazanacaksınız.

Başvuru Sürecinde Sunulması Gereken Belgeler

Sosyal güvenlik yardımlarına hak kazandığınız zaman, artık cankurtaran programı aracılığıyla ücretsiz bir cep telefonuna başvurma özgürlüğüne sahipsiniz. Bununla birlikte, bu yardım için başvururken, sosyal güvenlik yardımları aldığınızı kanıtlayan belgeleri eklemeniz gerekir. Ayrıca kimlik ve adres belgelerinizi de eklemeniz gerekmektedir. Bu bölümde, ücretsiz bir cep telefonu başvurusunda bulunurken gerekli olan tüm belgeleri tartışacağız:

Uygunluk Belgeleri

Sosyal güvenlik aracılığıyla ücretsiz bir cep telefonu aldığınız için, bu yardımdan yararlanmaya hak kazandığınızı kanıtlayan belgeleri eklemelisiniz. bu senin olabilir sosyal güvenlik yardımı ödül mektubu, yardım beyanı, onay mektubu veya doğrulama mektubu. Bu belgeleri eklerken, tam adınızı, kalifikasyon programınızın adını ve ilerideki bir son kullanma tarihini içerdiğinden emin olmalısınız.

Kimlik Belgeleri

Uygunluğun yanı sıra, kimliğinizi kanıtlamak için belgeler eklemelisiniz. Belgeniz adınızı ve doğum tarihinizi içerdiği sürece, gitmeniz iyi olur. Kimlik belgeleri şunları içerir: doğum belgeniz, pasaportunuz, yeşil kartınız, ABD ehliyetiniz veya ABD Vatandaşlık sertifikanız.

Ayrıca adres belgelerinizi de eklemelisiniz. fatura, kira beyannamesi veya son W-2.

Sosyal Güvenlik Aracılığıyla Bedava Cep Telefonu Başvurusu İçin Adımlar

Sosyal güvenlik yoluyla ücretsiz Cep Telefonuna başvurmak, USAC yaşam desteği resmi web sitesi aracılığıyla yaşam hattına hak kazanmanızı ve kaydolmanızı gerektirir. Daha sonra servis sağlayıcınızla iletişime geçin ve ücretsiz cep telefonunuzu alın. Sosyal güvenlik üzerinden ücretsiz cep telefonu başvurusunda bulunurken izlenecek süreç aşağıdadır:

  • Aşama 1: Lifeline destek resmi web sitesi “lifelinesupport.org”u ziyaret edin ve “şimdi Uygula” düğme
  • Adım 2: Eyaletinizi seçin ve “Başlamak
  • Aşama 3: Gerekli tüm kişisel bilgileri sağlayın. Bu bilgileri sağlarken, kalifikasyon oluşturmak için kullanılacağından, her zaman geçerli ve meşru bilgiler sağlayın.
  • Adım 4: Burada, tam yasal adınızı, doğum tarihinizi, sosyal güvenlik numaranızın son dört gününü, ev adresinizi girin ve ardından “Sonraki”
  • Adım 5: Başvurunuzu tamamlamak ve göndermek için istemleri izleyin
  • Adım 6: Saatler içinde cankurtaran ulusal doğrulayıcısından onay alın
  • Adım 7: Sağlayıcınızla iletişime geçin ve ücretsiz cep telefonunuzu alın.

SGK Yoluyla Cep Telefonu Veren Hizmet Sağlayıcılar

Sosyal güvenlik yoluyla cankurtaran halatına hak kazandıktan sonra ücretsiz cep telefonu sunan birkaç sağlayıcı var. Bu sağlayıcılardan bazıları yaşam hattı planları aracılığıyla ücretsiz cep telefonları sunarken, diğerleri ücretsiz cep telefonlarınızı almadan önce yaşam hattını ve ACP’yi bir araya getirmenizi gerektirir. Cep telefonunu sosyal güvenlik üzerinden sunan servis sağlayıcılar aşağıdadır:

1. Ayakta Kablosuz

Bu, sosyal güvenlik yoluyla ücretsiz cep telefonları sunan seçkin yaşam hattı hizmet sağlayıcılarından biridir. Ancak, bu hizmet sağlayıcıdan ücretsiz bir cep telefonu almak için cankurtaran halatınızı ve ACP avantajlarını bir araya getirmelisiniz. Bu operatörden ücretsiz bir cep telefonu, sınırsız konuşma ve metin, ülke çapında kapsama alanı ve 10 GB’a kadar yüksek hızlı veri alacaksınız. Ücretsiz telefonunuzu almak için “standupwireless.com” sayfasını ziyaret edin, posta kodunuzu, e-posta adresinizi girin ve “uygulamaya başla”

2. Güvence Kablosuz

Bu, sosyal güvenlik yoluyla ücretsiz Cep Telefonları veren başka bir güvenilir hizmet sağlayıcıdır. Yaşam çizgisi uygunluğunu karşıladığınız sürece, bu operatörden çok kolay bir işlemle ücretsiz bir cep telefonu alacaksınız. Ücretsiz bir cep telefonunun yanı sıra, bu taşıyıcı ayrıca ücretsiz sınırsız aylık veri, arama dakikaları ve metin sunar. Insurance wireless’tan ücretsiz bir cep telefonu almak için, “assurancewireless.com” web sitesini ziyaret edin ve başvurunuzu başlatın.

3. Safelink Kablosuz

Bu, sosyal güvenlik kapsamındaki tüketicilere ücretsiz cep telefonu sunan başka bir taşıyıcıdır. Taşıyıcının yaşam çizgisi programı aracılığıyla, yeni müşterilere her gün ücretsiz cep telefonu, ücretsiz sınırsız konuşma, ücretsiz sınırsız metin ve ücretsiz veri verilir. Bu şirketten ücretsiz bir cep telefonu almak için resmi web siteleri olan “safelinkwireless.com/Enrollment/Safelink/en/Web/www/default/index.html#!/newHome” adresini ziyaret edin, posta kodunuzu girin ve başvurunuzu başlatın.

4. Cintex Kablosuz

Bu, sosyal güvenlik aracılığıyla ücretsiz Cep Telefonu sunan başka bir yaşam çizgisi hizmet sağlayıcısıdır. Taşıyıcının, diğerlerinin yanı sıra Samsung ve Apple gibi güvenilir markalardan ücretsiz telefonlar sunduğu biliniyor. Ancak, bu hizmet sağlayıcıdan ücretsiz bir cep telefonu almadan önce can simidi ve ACP avantajlarını bir araya getirmelisiniz. Cintex wireless’ten ücretsiz bir cep telefonu almak için “cintexwireless.com” web sitesini açın ve “uygula” simgesine tıklayarak başvurunuzu başlatın.

Sosyal güvenlik üzerinden ücretsiz cep telefonu alabileceğiniz diğer sağlayıcılar”

Sosyal Güvenlik Yoluyla Bedava Cep Telefonu Aldıktan Sonra Elde Edilebilecek Faydalar

Sosyal güvenlikten ücretsiz bir cep telefonu aldıktan sonra, bir dizi ek avantajdan yararlanacaksınız. Lütfen bu avantajların seçtiğiniz hizmet sağlayıcınıza göre değiştiğini unutmayın. Keyfini çıkarabileceğiniz ortak faydalar şunlardır:

  • Kolay iletişim için ücretsiz sınırsız arama dakikası alacaksınız
  • Kolay iletişim için her ay ücretsiz sınırsız metin
  • Kolay kızartma ve bağlantı için ücretsiz sınırsız veri
  • Hizmet sağlayıcılarınıza bağlı olarak ücretsiz hotpot hizmetleri
  • Ücretsiz çağrı bekletme, çağrı yönlendirme, çağrı engelleme ve çağrı reddetme hizmetleri

SGK’dan Bedava Cep Telefonu Almaya Hak Kazanmıyorsam Ne Yapmalıyım?

Sosyal güvenlik aracılığıyla ücretsiz cep telefonu başvurusunda bulunduğunuzda, program için ya onaylanırsınız ya da reddedilirsiniz. Yukarıda tartışılan cankurtaran gereksinimlerini karşılamıyorsanız, başvurunuz daha sıklıkla reddedilir. Yanlış başvuru belgeleri gönderirseniz, başvurunuz da reddedilir. Yardım için reddedildiğinizi varsayalım, bedava cep telefonu almanın başka alternatif yolları olduğu için endişelenmeyin.

Toplumdaki ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar sunan kar amacı gütmeyen kuruluşlardan ücretsiz cep telefonu almayı deneyebilirsiniz. Ayrıca yerel kiliseniz, okul programlarınız, topluluk programlarınız veya halk kütüphanelerinizden yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi eşantiyonlara katılabilir ve ücretsiz bir cihaz aldığınız için şanslı olabilirsiniz.

SGK’dan Son Model Alacak mıyım? Hangi Modelleri Ücretsiz Almayı Bekleyebilirim?

Sosyal güvenlik üzerinden ücretsiz cep telefonu başvurusunda bulunduğunuzda, size tercih ettiğiniz telefonu seçme şansı verilmez. Bunun nedeni, operatörün müsaitlik durumuna bağlı olarak sizin için rastgele bir telefon seçmesidir. Lütfen cankurtaran sağlayıcıların üst düzey telefon modellerini ücretsiz olarak sunmadığını unutmayın. Bunun yerine, giriş seviyesi veya orta sınıf kalitede telefonları ücretsiz alacaksınız.

Ücretsiz Devlet Telefonumu Kaybedersem, Değiştirilebilir Bir Model Alabilir miyim?

Evet, ücretsiz devlet cep telefonunuzu kaybetmeniz durumunda, servis sağlayıcınıza bağlı olarak yenisini alabilirsiniz. Ancak, yedek telefonunuzun maliyetini karşılamanız gerekecektir.

Başvuru Sahibi Kıdemliyse Tercih Ettiği Model Hangi Özelliklerle Gelmeli?

Bir kıdemli olarak ücretsiz bir cep telefonu için başvuruyorsanız, cankurtaran halatı sağlayıcınız size bir kıdemli dostu telefon göndermeyi düşünebilir. Demek istediğim, diğer kullanıcıların aksine, yaşlılar daha az karmaşık özelliklere sahip, kullanımı basit telefonlara ihtiyaç duyarlar. Bir kıdemli olarak, telefonunuzda diğer özelliklerin yanı sıra net yazı tiplerine, sesli ses seviyesine ve kullanımı kolay tuş takımlarına sahip geniş bir ekran bulunmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Eskişehir Escortkonya escortmugla escortvan escortşişli escortbaşakşehir escortbeyoglu escortüsküdar escortbebek escortçatalca escortdidim escortnarlıdere escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortavcılar escortbeylikdüzü escortbeylikdüzü escortesenyurt escortankara escortcasinobayburt escortbingöl escortburdur escortsinop escorttekirdağ escorttunceli escortantalya bayan escortadana escortankara escortantalya escortadıyaman escortafyon escortamasya escortartvin escortafyon escortbalıkesir escortbartın escortbatman escortbayburt escortbilecik escortbingöl escortbitlis escortbodrum escortbolu escortburdur escortbursa escortçanakkale escortçorum escortdenizli escortdiyarbakır escortdüzce escortedirne escortelazıg escortgebze escorterzincan escorterzurum escorteskişehir escortgaziantep escortgiresun escortgümüşhane escorthatay escortısparta escortizmir escortkahramanmaraş escortkarabük escortkaraman escortkastamonu escortkayseri escortkırşehir escortkocaeli escortkonya escortkütahya escortkuşadası escortmalatya escortmanisa escortmardin escortmersin escortmugla escortordu escortosmaniye escortrize escortsakarya escortsamsun escortşanlıurfa escortsivas escorttekirdağ escorttokat escorttrabzon escortuşak escortvan escortyalova escortyozgat escortzonguldak escortfethiye escortalanya escortmarmaris escortmanavgat escortnumberoneescorts.comEn iyi slot siteleriescortAntalya Escortdeneme bonusu veren siteleristanbul escortistanbul escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleribonus veren sitelercasino siteleriescort bayanbursa escortgebze escort bayanbursa merkez escortbursa eskort bayanbursa escort bayandeneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu veren sitelercasino maldivesZonguldak escortYozgat escortbagcılar escortkartal escortbuca escortbeylikdüzü escortçankaya escorteryaman escortfatih escortkurtköy escortbahçelievler escortbakırköy escortküçükçekmece escortmaltepe escortmecidiyeköy escortsancaktepe escortpendik escortşişli escorttuzla escortümraniye escortüsküdar escortgörükle escortsilivri escortbayrampaşa escortesenyurt escortataşehir escortarnavutköy escortantakya escortiskenderun escortadapazarı escortbaşakşehir escortdidim escortatakum escortbandırma escortgebze escortkarşıyaka escortizmir escortcasino maldivesSahabetistanbul escortdeneme bonusuizmit escortonline casino maldivesSahabetankara travestiSahabetBeylikdüzü escortEsenyurt escortBahçeşehir escortHalkalı escortankara escortFethiye EscortFethiye EscortKuşadası EscortKuşadası EscortMarmaris EscortMarmaris EscortBalıkesir EscortBalıkesir EscortTrabzon EscortTrabzon EscortKemer EscortKemer EscortÇanakkale EscortÇanakkale EscortManisa EscortManisa EscortAlanya EscortAlanya EscortBodrum EscortBodrum Escortxxx porn sahtekarcı site üye olunmaz mobil girişadaxx sahtekar scam site seo mars ati mati gotenburgxxx porn sahtekarcı site üye olunmaz canlı bahis siteleri